Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #6254, Jak zrušit vkladní knížku?

Jak zrušit vkladní knížku, pokud nemůže osoba přijít osobně na pobočku?

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
20.3.2019 Spoření

Dobrý den, jak postupovat při zrušení vkladní knížky, pokud se osoba, na kterou je knížka vydána, nemůže osobně dostavit na pobočku (kvůli zdravotnímu stavu). Děkuji

Dobrý den,

jediným řešením je někoho pověřit zrušením vkladní knížky. Lze tak učinit sepsáním plné moci. I z tohoto důvodu vkladní knížky důrazně nedoporučuji. Starší a nemocní lidé (neschopni se fyzicky dostavit na pobočku) mají pak velmi ztížený přístup ke svým penězům (což by se jim s účtem nestalo - lze ovládat na dálku).