Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #12339, Jsem jednatelkou firmy v exekuci

Jsem jednatelkou firmy v exekuci, Podvod

7.1.2021 Podvod

Dobrý den, ráda bych se na Vás obrátila s otázkou ohledně firmy s.r.o. a exekuce. Jsem jednatelkou firmy a byla na mě podána exekuce, respektive na firmu. Ve firmě je jen jeden jednatel, to jsem já, a společník v zahraničí. Na firemním účtě nemáme žádné finanční prostředky a úroky narůstají. Má právo exekutor zabavit věci které nejsou napsané na firmu nebo mé osobní peníze z účtu? Nebo dokonce můj byt kde mám napsáno sídlo firmy? Jak mám situaci řešit? Děkuji moc za radu. Jsem matka samoživitelka a jsem bez příjmů již několik měsíců. Ještě bych dodala, že se jedná o částku dluhu skoro 300 000 Kč. Pokud budu splácet dluh měsíčně, mohu se vyhnout exekutorovi?

Dobrý den,

jak se to prosím stane, že matka samoživitelka bez příjmů je najednou jednatelkou zadlužené firmy, na kterou je podána exekuce, a společník zmizí v zahraničí? Nezaplatila Vám neznámá osoba za to, abyste se formálně stala jednatelkou firmy? Takto podvodníci verbují tzv. bílé koně (nejčastěji nemajetné bezdomovce, kteří nemají co ztratit), na které za drobnou úplatu převádějí své zadlužené firmy.

V první řadě ručí za své závazky sama společnost. Nemá-li majetek, pak ve druhé řadě společníci do výše nesplaceného základního kapitálu (všichni společně a nerozlučně). Za určitých okolností ručí svým majetkem i jednatel za způsobená pochybení.

Doporučuji vyhledat odbornou právní pomoc. Pokud byste ručila za dluh 300 000 Kč, mohl by Vám exekutor obstavit byt (není povinnost poskytnout dlužníkovi splátkový kalendář).