Jakou banku si vybrat pro nejvyšší bezpečnost a výhody?

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
24.7.2018 Spoření

Dobrý den, jaká banka je podle Vás nejbezpečnější? V brzké době bych měl zdědit nějaké peníze a chtěl bych mít jistotu, že se nebude opakovat akce IPB a podobně. Jak je to dnes s zárukou státu pro banky? Kterou banku nenechá stát padnout? A pokud by těchto bank bylo více, tak která nabízí nejvíce výhod nebo jinak řečeno je pro klienty nejvýhodnější? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

stát za banky neručí, nemůže jim pomáhat z veřejných peněz před pádem. Ochranu bankovních vkladů zajišťuje Garanční systém finančního trhu (dříve Fond pojištění vkladů). Vklady ve všech bankách jsou pojištěny na 100% hodnoty až do výše ekvivalentu 100 000 EUR (cca 2,5 mil. Kč). Do této výše vkladu vybírejte čistě podle nabízených úroků (v případě krachu banky byste dostal vyplacen celý vklad). Kolik peněz chcete uložit a na jak dlouho?