Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #21827, Kam vyplatit zůstatek na spořicím účtu

Kam vyplatit zůstatek na spořicím účtu, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
1.8.2023 Spoření

Dobrý den, u mBank jsem měl několik spoření mSpoření, které jsem ke konci měsíce vybral a zrušil. Nyní zjišťuji, že jsem se tímto krokem připravil o úroky, protože dle operátora mLinky není úroky kam připsat. Prostudoval jsem VOP, v nich tato situace konkrétně uvedená není. Mám dva dotazy: 1) Je toto standardní situace při zrušení spořícího účtu? Mám spíše zkušenost, že se pro tyto účely při zrušení účtu uvádí jiný účet, kam poslat vyrovnání (a u mSpoření bych čekal, že to bude provázané mKonto). 2. Jak bych měl postupovat, pokud s odpovědí operátora nesouhlasím? Děkuji.

Dobrý den,

patrně se jedná o nedorozumění, neboť argument "není kam poslat úroky" nemůže být důvodem pro nevyplacení úroků. Jak správně píšete, při rušení produktu se obvykle uvádí účet (třeba i u jiné banky), kam se posílá zůstatek k datu ukončení produktu. Ruší-li se spořicí účet k jinému datu než ke konci měsíce, připisuje se obvykle úrok v poměrné výši k datu ukončení produktu.