Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #21828, Každý občan České republiky se bude moci stát spolumajitelem společnosti

Každý občan České republiky se bude moci stát spolumajitelem společnosti, Podvod

1.8.2023 Podvod

Dobrý den, na internetu jsem se dočetla toto: Nyní se každý občan České republiky bude moci stát spolumajitelem společnosti a vydělávat s ní slušné peníze a získávat vysoké dividendy od skupiny ČEZ. Zaregistrovala jsem se na tyto stránky a následně mi zavolala nějaká paní a že můžu tedy investovat do akcí ČEZu. Minimální částka je prý 2 500 Kč. Tyto peníze jsem poslala na určený účet a po té mi volal špatně česky mluvící člověk, který chtěl, abych si do PC stáhla aplikaci Any Desk, že mi pomůže s investováním. Aplikaci jsem si stáhla do PC i do telefonu, ale další transakce přes připojení na můj PC nebo telefon jsem již nepovolila, neboť se bojím, že se jedná o podvod. Asi se nepletu, že? Přes připojení do mého PC se mi dostane tento člověk na účet a bude malér. Nepletu se, že? Předpokládám, že když částku 2 500 Kč nezainvestuji, tak mi jí na účet nevrátí, nepletu se?

Dobrý den,

jedná se o podvod. O peníze zaslané podvodníkům (2 500 Kč) jste bohužel definitivně přišla. Z PC i telefonu ihned odinstalujte aplikaci Any Desk a doufejte, že podvodníci již nepřevedli všechny peníze z vašeho běžného účtu pryč. Nikdy nereagujte na podobné nabídky, vždy se jedná o podvod. Chcete-li investovat, zkuste to se svou bankou. Obecně si můžete koupit akcie všech veřejně obchodovaných společností (včetně ČEZ) - předem je ale třeba zvážit všechna rizika. Nákup akcií ale nikdy neřešte přes podobné podvodné inzeráty.