Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #21619, Kdo a proč mi blokuje účet?

Kdo a proč mi blokuje účet?, Běžný účet

25.6.2023 Běžný účet

Dobrý den, jsem v dost složité situaci. Banka mi zablokovala účet a nechce mi nic sdělit. Nevím zda bych mohla mít exekuce. Žádné oznámení mi nepřišlo, ale na adrese trvalého pobytu se nezdržuji - jsem v pronájmu, kam mi chodí pošta jen od institucí, kterým jsem se nahlásila. Tak se to nemám jak dozvědět. Nikdy se mi to nestalo. Můžete mi poradit. jak tuto situaci řešit? Abych zjistila kdo mne blokuje a mohla jednat. Kdo k tomu dal pokyn? Či se jedná o podezřelé pohyby kvůli jiné osobě? Nemám z čeho žít. Jsem v pronájmu Děkuji.

Dobrý den,

požádejte si o výpis z rejstříku exekucí. Pokud po Vás nikdo žádný dluh nevymáhá, zablokovala účet pravděpodobně banka pro podezřelé transakce. Nepůjčila jste svůj běžný účet neznámé cizí osobě? Dotyčný mohl vaším jménem páchat trestné činy.