Překvapivá platba na účtu po skončení insolvence: Může se jednat o pojistku z pracovního úrazu?

16.8.2021 Platba

Dobrý den, mám dotaz, tento měsíc mi končí insolvence po pěti letech. Před dvěma lety mi správce sdělil, že mi na zřízeném účtu pro insolvenci přistála částka 537 504 Kč od neznámého odesílatele. Jediné co vím, že jde o platbu ze zahraniční a znám referenci a kód platby. Jak jsem již napsal, teď mi končí oddlužení a ta příchozí platba je stále na tom účtu. Příjde mi divné, že se dva roky nikdo o tyto peníze nepřihlásil, přeci jenom, půl milionu není pár stovek :) Byl jsem chvíli zaměstnán v Rakousku a stal se mi tam pracovní úraz, mohlo by jít o pojistku? To je asi tak jediné co mě napadá.O žádném mecenáši nevím :) Mohl byste mi prosím napsat Váš názor na tuto situaci? Mnohokrát děkuji.

Dobrý den,

opravdu se běžně nestává, že by Vám někdo omylem poslal přes 0,5 mil. Kč a neozval se s požadavkem na vrácení peněz. Může se tak jednat o kompenzaci za pracovní úraz v Rakousku, ale s jistotou Vám to potvrdit nemohu. Doporučuji ověřit u vašeho rakouského zaměstnavatele.