Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #8446, Kolik činí mé nezabavitelné minimum?

Kolik činí mé nezabavitelné minimum?, Exekuce a insolvence

Dobrý den, jaké je pro mne nezabavitelné minimum při čistém měsíčním výdělku 30 000 Kč? Nevyživuji nikoho jiného a nemám přednostní pohledávky. Trvalé bydliště mám hlášené u rodičů, ale bydlím v podnájmu. Je proti mne vedena exekuce a naše mzdová účetní mi sdělila, že mi bude vyplácet něco málo kolem 9 000 Kč. Podle všech článků a různých kalkulaček bych ale měl dostávat 19 824 Kč. Kolik mi tedy skutečně mohou strhávat ze mzdy? Děkuji

Dobrý den,

s přednostními pohledávkami by vaše nezabavitelné minimum činilo 13 216 Kč (s nepřednostními to bude více). Částka vypočtená mzdovou účetní (9 000 Kč) je tak určitě chybná.