Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #18704, Kombinované studium a sleva na děti

Kombinované studium a sleva na děti, Daně

5.8.2022 Daně

Dobry den, tenhle rok jsme odmaturoval a mel bych byt student do konce srpna, do konce prazdnin, a od zari jdu na vysokou skolu do Prahy na kombinovane studium CZU. Ale jiz od cervence mam smlouvu na HPP a tatovi v praci rekli, ze uz nemuze pobirat danove zvyhodneni na me. Je to pravda nebo ne? Ja si myslim, ze pokud studuji a pripravuji se na budouci povolani, tak by bonus brat mel a zadna smlouva na to nema vliv. Dekuji za odpoved.

Dobrý den,

budete-li pracovat na HPP a studovat VŠ kombinovanou či distanční formou, pak za Vás rodiče slevu na děti uplatnit nemohou (musel byste studovat prezenčně nebo nepracovat na smlouvu, ze které Vám plyne účast na nemocenské pojištění - např. DPP do 10 000 Kč/měsíc, DPČ do 3 500 Kč/měsíc).