Jaká je doba splatnosti kontokorentu u společnosti Equa bank?

Nejlevnější půjčka od Zonky
13.2.2020 Půjčka

Dobrý den, můj dotaz se týká doby splatnosti kontokorentu (konkrétně se jedná o společnost Equa bank). V srpnu loňského roku jsem si založila na svém osobním účtu kontokorent. Od té doby jsem částku opakovaně navyšovala, nejedná se o nijak závratnou částku (22 000 Kč), ale vzhledem k mým příjmům se dá říci, že je. Při pročítání smlouvy (je dostupná v mém internetovém bankovnictví a online na stránkách Equa bank) mi není zcela jasné, kdy je stanoveno datum splatnosti. Setkávám se s formulaci jako "Smlouva je uzavřena na dobu neurčitou.", což se dá interpretovat různě. Na jiných místech smlouvy pak, že mě banka může kdykoliv zažádat o splacení kontokorentu a to s dobou splatnosti do jednoho měsíce ob obdržení této (zatím imaginární) výzvy. Jsem z informací poskytnutých mou bankou značně zmatená. Když jsem kontaktovala zákaznickou linku společnosti, call operátor mi neposkytl relevantní informace, volala jsem na linku tedy opakovaně, ale nikdy se mi nedostalo relevantních informací, vzhledem k zpoplatnění linky jsem své snahy již vzdala. Obracela jsem se prostřednictvím emailu také na klientské centrum, ale nedočkala jsem se odpovědi. Jsem ze situace značně zneklidněná, neboť se nikde nemůžu dopátrat srozumitelné informace - kdy od doby založení kontokorentu u Equa bank je mou povinností dlužnou částku uhradit? Budu Vám velmi vděčná za reakci.

Dobrý den,

kontokorent je speciálním typem úvěru, který nemá jasně dané datum čerpání, výši čerpání a splátky a datum splacení. Vy můžete čerpat peníze až do výše schváleného úvěrového rámce kdykoliv a splácet taktéž kdykoliv (vše najednou, částečně každý měsíc, atd.). Na výzvu banky ale musíte všechny půjčené peníze vrátit do 1 měsíce. Tak se děje v případě, kdy Vám banka bude chtít kontokorent ukončit (např. pokud byste vstoupila do insolvence, přišla jste o příjem či na Vás byla uvalena exekuce).