Jak ovlivní snížení příjmů OSVČ splátky a insolvenci?

Dobrý den, jsem OSVČ, splácím měsíčně 11 000 Kč. Již jsem uhradil 18 splátek, ale teď se mé příjmy jako OSVČ díky omezením které jsou rapidně sníží, takže nebudu moci (nevím jak dlouho) platit stanovených 11 000 Kč, ale méně a nechci se dostat do nějakých problémů. Insolvenci mám na 5 let. Bude to mít nějaké následky?

Dobrý den,

informujte svého insolvenčního správce o propadu příjmů a neschopnosti hradit současnou výši splátek. Zkuste se domluvit na kompromisu v podobě dočasně snížených splátek, určitě pro to bude vzhledem ke krizi koronaviru pochopení. Zvládnete-li během 5 let splatit min. 30% dluhů, nebude mít toto dočasné snížení splátek na úspěšné ukončení insolvence žádný vliv.