Kreditní skóre, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
13.3.2023 Půjčka

Dobrý den, mám dotaz na kreditní kartu. Chtěl jsem si kartu pořídit, jelikož jsem nabyl informaci, že si díky ní mohu budovat kreditní skóre, které mi poté pomůže, pokud si požádám o úvěr. Ovšem informace jsem čerpal z USA a když jsem začal hledat informace v ČR, zjistil jsem, že tady by to bylo zřejmě spíše na škodu, ovšem moc informací jsem nenašel. Kreditní kartu vůbec nepotřebuji, přemýšlel jsem o ní pouze z důvodu budování kreditního skóre, ale zajímalo by mě, jak to tedy zde v ČR funguje a jestli by to nebyl do budoucna spíše problém. Děkuji.

Dobrý den,

budování kreditního skóre přes kreditní kartu je velmi akcentováno v USA. V Evropě je trochu jiná bankovní kultura a úvěrová historie z kreditky Vám spíše moc nepomůže. Nezrušená kreditní karta Vám naopak může při žádosti o úvěr bonitu snížit díky schválenému úvěrovému rámci (byť na kreditce nic nedlužíte, banka musí počítat s tím, že můžete kdykoliv čerpat schválený úvěrový rámec - o to Vám půjčí méně).