Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #8194, Kryptoměny a zneužití osobních údajů

Kryptoměny a zneužití osobních údajů, Podvod

4.12.2019 Podvod

Dobrý den, pravděpodobně jsem naletěla pododníkům v záležitosti obchodování kryptoměn na internetu. Zaregistrovala jsem se na portále, vyplnila os. údaje (jméno, adresa, kontakt, dat. narození) a zadala platbu kartou. Dále jsem poslala kopii řidičského průkazu a fotku části dokumentu, kde byla moje adresa (jednalo se o informaci o zrušení pojistné smlouvy, na fotce byla pouze hlavička - tzn. má adresa a adresa pojišťovny). Odeslané peníze už neuvidím, s tím jsem smířena (naštěstí se nejednalo o vysokou částku...). Teď mě jenom straší možnost zneužití os. údajů - mohou být poskytnuté údaje zneužity např. k půjčce popř. k čemu dalšímu? Co mohu udělat pro to, aby k tomu nedošlo? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

samotná kopie řidičského průkazu pro sjednání úvěru nestačí. Vždy jsou vyžadovaný 2 doklady totožnosti, přičemž jedním z nich musí být u občanu ČR občanský průkaz (u cizích státních příslušníků cestovní pas).