Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #15455, Legalizovala jsem výnosy z trestné činnosti

Legalizovala jsem výnosy z trestné činnosti, Podvod

29.9.2021 Podvod

Vážení, vinou mé nerozvážnosti a důvěřivosti jsem se svých 70 letech dostala asi do problémů, které budou mít dalekosáhlé důsledky. Nejenže jsem z toho psychicky na dně, ale asi mě čeká velký finanční dopad. Na můj účet a následně z mého účtu prošlo asi 700 000 Kč, asi polovina v cizí měně. Jsem bezradná a nevím jak se ubránit. Účet mi byl zablokován a byla na něj uvalena exekuce. Z celé transakce jsem neměla žádný prospěch. Mám si najmout právníka?

Dobrý den,

pokud jste se skutečně pomáhala s legalizací výnosů z trestné činnosti (byť nevědomky a bez vlastního prospěchu) propůjčením svého účtu pachatelům, doporučuji Vám si najmout velmi dobrého právníka. Mimo exekuce (náhrada škody v civilním řízení) zde totiž může hrozit i trestně právní odpovědnost.