Dotaz: Proč mi bylo odepřeno zaplacení poplatku u lékaře a zda souvisí s přečerpáním limitu? H1 Nadpis: Odepření platby u lékaře a souvislost s přečerpáním týdenního limitu

17.3.2020 Běžný účet

Dobrý den, mám týdenní limit 15 tisíc (že můžu vybrat). V pondělí jsem tedy vybral těch 15 tisíc, ale na účtě bych měl míti ještě cca 9 tisíc. Zadal jsem dotaz do poradny u lékaře, který stál 100 Kč před chvilkou a bylo mi napsáno, že není dostatek finančních prostředků. Mohlo by to být tím, že jsem přečerpal limit?Další věc - mám trvalým příkazem ke dvacátému dni v měsíci platit nájem 8 tisíc. Znamená to, že ani platba nájmu se neodešle? Děkuji za odpověd.

Dobrý den,

limity pro platby se nastavují pro transakce prováděné platební kartou (výběr z bankomatu, platba kartou za nákup či online). Na platby z účtu (včetně trvalých plateb) by to nemělo mít vliv. Je-li pro Vás limit 15 000 Kč na týden nedostatečný, stačí si limit zvýšit.