Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #4597, Lze zaplatit složenku bankovním převodem?

Lze zaplatit složenku bankovním převodem?, Platba

18.4.2018 Platba

Dobrý den, rád bych se zeptal, zda je možné poslat částku do Německé banky pro instituci, která zaslala složenku s vyplněnými údaji (kromě "Kontoinhaber/Zahler" - což má vyplnit odesílatel). Dotaz zní, jestli mohu pomocí SEPA platby přes internet banking zaplatit tuto složenku člověku, pro kterého byla složenka zaslaná? (Jde o to, že osoba, která to má zaplatit, nevlastní účet). Děkuji za odpověď

Dobrý den,

ano, složenku můžete uhradit i pomocí bankovního převodu (je to výrazně levnější a pohodlnější než platba složenkou). Takto můžete uhradit složenku i za cizí osobu. Nabízí se však otázka, proč byste měl za někoho cizího hradit zahraniční složenku. Dotyčný si může složenku zaplatit sám na poště nebo si zřídit běžný účet zdarma u mnoha bank. Jedno i druhé je záležitost na pár minut. Není důvod, proč by úhrada cizích výdajů měla být delegována na Vás.