Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #21613, Má banka odpovědnost za podvovníky?

Má banka odpovědnost za podvovníky?, Podvod

24.6.2023 Podvod

Dobrý den, má banka při převodu peněz povinnost upozornit na podezřelého příjemce a v případě že tak neučiní, nese odpovědnost za případnou ztrátu z důvodu podvodu?

Dobrý den,

banky žádnou takovou povinnost nemají. Pokud se bance sejde více podnětů od klientů či problémového příjemce plateb začne vyšetřovat Policie, může banka účet podvodníkům zablokovat a odesílatele peněz (oběti) upozornit na riziko podvodu, aby se předešlo dalším ztrátám. Banka nikdy nenese odpovědnost za Vaše jednání (že pošlete peníze podvodníků, že nakoupíte něco draze či s penězi naložíte jinak nevhodně).