Jak se zbavit dluhů po propuštění z výkonu trestu?

Dobry den, nedavno jsem byl propusteny z vykonu trestu, od te doby jsem zamestnany na dohodu o provedeni prace. Rad bych zacal sve pohledavky platit, ale je to zacarovany kruh a ja nevim jak zacit a ani na koho se obratit. Dluhy mam z trestne cinnosti, za soudy a pausaly. Z trestne cinnosti mam dluhy i za to co mi nedokazali, ale probehly samosoudy. Jako mladistvi jsme zapalili stoh, ale soudni liceni bylo shozeno pro neucelnost, ale stale po mne penize chteji. Muzete mi prosim poradit co a jak dal? Dekuji

Dobrý den,

v prvé řadě si najděte pořádnou práci na řádnou pracovní smlouvu (ne na dohodu o provedení práce), ze které za Vás bude zaměstnavatel platit všechny odvody (sociální, zdravotní), jinak Vám poroste dluh na zdravotním a budete bez nároku na důchod. Při dnešní nulové nezaměstnanosti není problém i s minimálním vzděláním a praxí získat hrubého i 30-40 000 Kč. Teprve s dostatečným příjmem budete schopen začít splácet své závazky. Nevím jak vysoké máte dluhy, ale je-li splácení nad Vaše síly, můžete požádat o osobní bankrot (5 let o chlebu a vodě a následně jsou zbylé dluhy prominuty). Záleží ovšem na původu vašich dluhů (dluhy za úmyslnou trestnou činnost a podvody Vám pravděpodobně neprominou).