Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #6100, Mám povinnost podat daňové přiznání?

Mám povinnost podat daňové přiznání?, Daně

26.2.2019 Daně

Dobrý den, byla jsem zaměstnaná u jediného zaměstnavatele od 2.10.2017 do 31.10.2018. Od listopadu 2018 jsem pak nastoupila na úřad práce. Musím podávat daňové přiznání sama nebo to není v tomto případě nutné? O roční zúčtování jsem bývalého zaměstnavatele nepožádala, ale při odchodu ze zaměstnání jsem obdržela potvrzení o zdanitelných příjmech. Mockrát děkuji, vůbec se v tohle tématu neorientuji.

Dobrý den,

máte povinnost podat přiznání k dani z příjmu za rok 2018 místně příslušnému Finančnímu úřadu (do 31/3/2019), ale ve Vašem případě Vám musí na požádání provést roční zúčtování daní Váš poslední zaměstnavatel. Jestliže jste o toto nepožádala, zaměstnavatel Vám vystavil POZP (potvrzení o zdanitelných příjmech), na základě kterého si vyplníte a podáte daňové přiznání sama. Netřeba se ničeho bát, daňové přiznání je pouze na dvě stránky, hravě ho zvládnete vyplnit sama za pár minut. Více info v našem článku Daň z příjmu za rok 2018.