Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #9465, Mezinárodní platba a variabilní symbol

Mezinárodní platba a variabilní symbol, Platba

30.3.2020 Platba

Potřebuji v platbě na Slovensko uvést variabilní symbol, ale zahraniční platba to neumožňuje. Podle tohoto symbolu je platba přiřazená konkrétní osobě plátce. Jak mám tento krok provést? Děkuji za rychlou odpověď.

Dobrý den,

variabilní symbol je československá specialita, ostatní země jej nepoužívají (nebo jej nazývají jinak). Proto mezinárodní platby nepodporují zadání VS. Pro platby na Slovensko nebo pro euro platby v rámci České republiky se obecně doporučuje zkusit zadat variabilní symbol ve formátu VSxxx do kolonky "reference plátce/poznámka pro příjemce", nicméně nelze garantovat korektní zpracování na straně příjemce.