Poplatek za mimořádnou splátku hypotéky - je to normální?

Sjednejte si hypotéku online

Dobry den, v breznu 2021 jsme uzavreli hypoteku s CS s fixaci na 8 let.byl jsem jeste student, proto jsem si nastavil nizke splatky po dobu 11 let (hypoteka 900k). Vime o moznosti mimoradne splatky vzdycky mesic pred vyrocim uzavrenim smlouvy. Co me ale prekvapilo je, ze poplatek za mimoradnou splatku cini 5 000 Kc. To je normalni? Co vim tak vzdy 1x rocne to ma byt zdarma a uctovat se maji jen nezbytne poplatky (v radech stokorun?!?). Obzvlast kdyz mam ted uz penez jako pracujici vcelku dost a chci vyuzivat kazdorocnich mimoradnych splatek, se kterymi jsem pocital. Jde mi i o to, ze byt ve kterem bydlim a mam na nej hypoteku, byl jen na par let a s pritelkyni se chystame za 2 roky stavet domecek.

Dobrý den,

je to jak říkáte, mimořádná splátka 1x ročně k datu výročí fixace by měla být zdarma. Doporučuji informaci o poplatku 5 000 Kč ověřit přímo na pobočce ČS (možná v sazebníku koukáte na položku, která se týká úvěrů sjednaných před 12/2016).