Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #12371, Mohu si založit účet v insolvenci?

Kde si založit účet při prohlášeném konkurzu a odmítnutí Air Bank?

9.1.2021 Běžný účet

Dobrý den, jsem v prohlášeném konkurzu, který bude ukončen a následně se bude podávat nový návrh na insolvenci. Nemám účet u žádné banky a ráda bych si ho založila, aby mi měla kam chodit výplata. U Air Bank mi účet zablokovali kvůli již zmíněnému konkurzu, prý mám doložit od správce, že účet mít mohu. Správkyně mi řekla, že je to výmysl banky, že žádné potvrzení nedávají. Je možnost si účet někde založit nebo mi ho všude zamítnou? Děkuji.

Dobrý den,

běžný účet si v insolvenci založit můžete, ale hrozí blokace od exekutora. Proto některé banky klienty v exekuci/insolvenci odmítají.