Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #13860, Musím platit exekutorům více peněz?

Musím platit exekutorům více peněz?, Exekuce a insolvence

Dobrý den, prosím o radu. Z důchodu mi ČSSZ strhává na exekuce. Po roce přišel exekutor, že chce ještě víc peněz. Musím platit peníze navíc? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

určitě nemusíte z důchodu posílat exekutorům více než sráží ČSSZ. Vyplácené nezabavitelné minimum náleží pouze Vám a exekutor nemá na tyto peníze nárok. Je-li splácení exekucí nad vaše síly (nevidíte "světlo na konci tunelu"), požádejte o osobní bankrot.