Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #16756, Musím podat daňové přiznání?

Daňové přiznání při brigádním poměru na DPP: Jak získat zpět část peněz z daní?

4.2.2022 Daně

Dobrý den, mám na vás prosbu. Chtěla bych se informovat, zda je pro mě nějakou výhodou si udělat daňové přiznání, když od loňského března jsem na DPP v brigádním poměru u zaměstnavatele, kde jsem si vydělávala měsíčně 1 000 Kč (-150 Kč za daně), takže 850 Kč mi chodilo měsíčně na účet. Jsem na rodičovské takže vím, že to není nutné. Spíš jestli mi řeknete jestli je nějaká možnost nechat si zpět něco vrátit či nikoliv, děkuji moc.

Dobrý den,

daňové přiznání podávat nemusíte, ale připravila byste se tím o daňový přeplatek (měsíčně srážených 150 Kč). Doporučuji Vám tak daňové přiznání podat. Více info v našem článku Jak vyplnit daňové přiznání