Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #11722, Muž ze seznamky chce peníze

Muž ze seznamky chce peníze, Podvod

9.11.2020 Podvod

Dobrý den, v srpnu jsem si začala psát s mužem ze seznamky. Asi po 14 dnech mi napsal, ze je na moři a že se jim porouchal motor. Dal mi odkaz na banku Reliancebank, která sídlí v Londýně, ať tam napíšu, neboť chtěl ať mi tam vytvoří účet a přepošlou mu tam jeho peníze (asi 1 200 000 euro) na zaplacení toho motoru. Jelikož na lodi neměl signál a svůj účet si zablokoval, když chtěl udělat převod. Banka tedy napsala, ze musím zaplatit 10 000 euro do banky HSBC, aby ty peníze mohli uvolnit a převést. Myslíte si, že je to podvod?

Dobrý den,

jedná se o klasický podvod. Cílem těchto podvodníků je z Vás pouze vytáhnout peníze. Veškerá komunikace s bankou je zfalšovaná, stejně jako web banky, internetbanking, atd. Vše vytvořili podvodníci, kteří si s Vámi celou dobu píší s využitím několika identit.

Neprodleně přerušte veškerou komunikaci a email označte za spam. Hlásit pokus o trestný čin podvodu na Policii ČR nemá smysl, neboť podvodník ze zahraničí je nevypátratelný.

Hledání vhodného partnera pro život není jistě lehkou záležitostí a já se určitě nepovažuji za vztahového experta. Přesto si Vám dovolím dát jednou radu, která Vám ušetří spoustu trápení a především peněz. Jakmile po Vás partner začne chtít peníze, je nejvyšší čas vše ukončit. Vztahy nezačínají tak, že se s někým seznámíte a on po Vás najednou chce 10 000 EUR (270 000 Kč) - byť vše doprovází velmi dojemným příběhem.