Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #6672, Může exekutor odhalit účet i v zahraničí?

Může exekutor odhalit účet i v zahraničí?, Exekuce a insolvence

Dobrý den, zřídil jsem si účet u slovenské Fio banky. Jak to je s dosahem exekutora na takový účet? Nejde mi ani tak o to, jestli na něj dosáhne (pomocí evropského exekučního titulu ano), ale jestli má šanci zjistit jeho existenci dotazem u české Fio banky? Mám navíc v rámcové smlouvě k účtu napsáno, že pro převody CZK v rámci České republiky lze používat stejné číslo účtu s kódem české Fio banky, tak mě to trochu zmátlo. Zcela upřímně jsem zakládal účet u slovenské Fio s tím, aby ho český exekutor nenašel (nejedná se o obří částku, poptávání zahraničních bank myslím nikdo dělat nebude) a já paradoxně mohl splácet dluhy - podnikám jako OSVČ a se zablokovaným účtem prostě zkrachuji a nebudu je mít z čeho platit. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

exekutor účet na Slovensku odhalí vcelku rychle, neboť se jedná o první zemi, kam čeští dlužníci s penězi utíkají. Následná blokace je pak poměrně rychlá.