Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #17854, Může mi exekutor prodat auto, když mám rakovinu?

Může mi exekutor prodat auto, když mám rakovinu?, Exekuce a insolvence

Dobry den, kdyz mi dcera koupila auto, protoze mam rakovinu a dojizdim na chemoterapie, a napsala ho na me a darovala mi ho - muze mi ho exekutor zabavit? Dekuji

Dobrý den,

ano, auto je možné v rámci exekuce dlužníkovi zabavit a zpeněžit. Dcera si měla auto nechat napsané na sebe a Vám ho dát k užívání. Převádět majetek na dlužníka v exekuci není dobrý nápad.