Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #22636, Nabrala jsem si půjčky, manžel o nich neví

Nabrala jsem si půjčky, manžel o nich neví, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
3.1.2024 Půjčka

Dobrý den, mám půjčky cca 900 000 Kč. Manžel o těch půjčkách neví. Mám plát cca 20 000 Kč, z toho mám splátky 17 000 Kč. Bydlíme u jeho rodičů. Můžu jít do insolvenčního řízení? Mám ještě jedno dítě.

Dobrý den,

o těchto věcech (půjčky, insolvence) byste určitě měla mluvit se svým manželem. Do insolvence můžete sice vstoupit sama, ale za dluhy v manželství ručíte společně a nerozlučně - exekutor by tak obratem začal vymáhat vaše dluhy po manželovi. Proto se doporučuje manželům vstupovat do insolvence společně.