Banka odmítla vrátit peníze za krádež přes internet - kam se obrátit?

9.6.2020 Banka

Dobrý den, v nouzovém stavu, když jsem byl vyhozen z práce a na pracovním úřadu, jsem přišel o 7 200 Kč přes internet, krádež proběhla Googlem. V bance se podala reklamace (všechno vypadalo dobře, bylo mi řečeno, že se mi peníze vrátí a banka si to vyřeší sama). Půjčil jsem si tedy na nájem a spoléhal na banku. Banka mi po 14 dnech napsala, že mi nic nevrátí, že je to moje chyba. Komunikace z její strany mizerná a naprosto nulová. Bylo podáno i trestní oznámení na pachatele. Chci se zeptat, kam to můžu proti bance až vest? Banka nemá ombudsmana.

Dobrý den,

co přesně myslíte tím, že Vám někdo přes Google ukradl 7 200 Kč? Banka u každé podané reklamace zkoumá míru zavinění klienta. Pokud by např. pachatel naboural systém banky a peníze Vám odcizil bez Vašeho přičinění, pak by banka samozřejmě škodu uhradila. Jestliže jste ale třeba vydal pachateli dobrovolně údaje k Vaší platební kartě Vy, pak Vám banka náhradu škody poskytnout nemůže.

Na nájem a další běžné spotřební výdaje (energie, strava, atd.) si nikdy nepůjčujte, to je vždy začátek konce.