Nárok na starobní důchod, Osobní a rodinné finance

Dobrý den, obdržela jsem Informativní list od ČSSZ. V pojistných dobách mám několik mezer, avšak činí např. jen týdenní mezeru, kdy jsem nastupovala ze zaměstnání do zaměstnání. Jak je na to pohlíženo? Slyšela jsem o tom, že se pro nárok na penzi započítávají jen celé roky. V případě že to vadí, lze si to nějak zpětně doplatit? Děkuji.

Dobrý den,

pro nárok na penzi není nutné pracovat nepřetržitě celý život, stačí odpracovat potřebný potřebný počet let (35 let pro současnou mladou generaci nebo méně pro starší ročníky). Týdenní mezery určitě nevadí (není pravda, že by se počítaly jen celé roky). Navíc pokud byste trávila tyto týdenní mezery registrována na Úřad práce, započetly by se Vám i ony. Případnou chybějící dobu pojištění je možné zpětně částečně doplatit.