Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #13653, Nedaří se mi splácet, chci prominout půjčky

Nedaří se mi splácet, chci prominout půjčky, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
27.3.2021 Půjčka

Dobrý den, když jsem si brala úvěrovou kartu, byla banka Hello bank ještě nebankovní Cetelem. Měla jsem měsíční příjem 21 000 Kč. Pobírám částečný invalidní důchod a úrazovou rentu. V roce 2019 jsem ale bohužel byla na půl roku vyřazena z evidence ÚP a přišla jsem o úrazovou rentu, zbyl mi pouze invalidní důchod 6 900 Kč měsíčně. A jsem samoživitelka. Z toho mjsem usela platit nájem 4 500 Kč, u své banky jsem měla měsíční splátku 5 400 Kč. Hello bank splátku 3 600 Kč. Bohužel jsem poplatila nájem, moje banka mi automaticky strhává z účtu splátku, a byla jsem v mínus 3 000 Kč, nezůstalo mi ani na chleba. Dcera mě musela živit a Hello bank jsem opravdu neměla z čeho platit. Hello bank mi tudíž zesplatnila úvěrovou kartu, soud to uznal a rozhodl, že jim to musím zaplatit celé. Neměla jsem. Potom se mi stalo to, že sedmý měsíc mi měli vrátit úrazovou rentu, ale jejich výpočet už byl jiný a dostala jsem a dostávám o 7 500 Kč méně. Celkem 16 000 Kč.Tak mi Hello bank na to napsala, že mám platit 2 500 Kč. Zapomínám na platbu elektřiny, měsíčně 900 Kč a úvěr u stavební 600 Kč. Tak to co mi zbylo, dokázal by z toho zbytku někdo žít? Byla jsem tak dlouho o vodě a chlebu s máslem. Hello bank mi dala exekuci. Z dluhu 69 000 Kč je nyní 137 000 Kč. Žádala jsem o zastavení exekuce na to konto to Hello bank dal řešit soudu a ten to zamítl. Takže co mám dělat? Mám šanci na ministerstvu spravedlnosti?

Dobrý den,

každá svéprávná osoba plně odpovídá za své závazky a musí vrátit půjčené peníze. Nemůžete chtít dluhy prominout jen proto, že jste matka samoživitelka, částečný invalida nebo že Vás Úřad práce vyřadil z evidence. Půjčku jste neplatila, úvěr byl zasplatněn a banka po Vás dluh vymáhá exekučně. To je naprosto v pořádku, není na tom nic závadného. Proto soud Vaší žádosti o zastavení exekuce nemohl vyhovět.