Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #21531, Nedostatečný příjem v insolvenci

Nedostatečný příjem v insolvenci, Exekuce a insolvence

Dobrý den, chtěla bych poradit. Můj příjem nestačí na splátky insolvence. Pokud mi někdo poskytne darovací listinu, co to pro něj znamená? Je možnost, aby mi dotyčný posílal částku? A já to pak platila správci? Děkuji

Dobrý den,

nedostatečný příjem pro schválení insolvence lze řešit darem od třetí osoby. Třetí osoba (kamarád, příbuzný) se tímto zaváže, že Vám bude po určitou dobu každý měsíc poskytovat dar (peníze). Tím se zvýší Váš příjem a budete mít na splátky insolvence. Dárce může svůj dar kdykoliv odvolat.