Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #20134, Neexistující kód banky

Neexistující kód banky, Platba

15.12.2022 Platba

Dobrý den, zaslala jsem 32 000 Kč firmě Klimahome poštovní poukázkou přes Českou poštu. Druhý den jsem zjistila, že jsem napsala špatně kód banky 0500 - správný kód je 5500. Jaký je prosím postup při získání peněz zpět? Děkuji

Dobrý den,

bankovní kód 0500 neexistuje - pokud byste peníze odesílala ze svého účtu přes internetbanking, systém by Vám nedovolil udělat tuto chybu. Pokud byste peníze odeslala na neexistující účet, platba by se sama vrátila zpět na Váš účet. S poštou je vše komplikovanější - jednak jste nebyla upozorněna na chybu, ke které tak došlo zcela zbytečně. A peníze se Vám automaticky nevrátí (není kam) - budete muset vše řešit s poštou.