Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #8741, Nelíbí se mi zůstatek na účtu

Nelíbí se mi zůstatek na účtu, Banka

29.1.2020 Banka

Dobrý den, v prosinci roku 2017 jsem požádala svojí banku o povolení kontokorentu, ale banka mi žádost zamítla. Účty jsem přestala používat a na běžném jsem měla asi 5 Kč a na druhém 0 Kč. Před nedávnem jsem se jen tak na účty podívala a na každém účtu je debetní zůstatek -42 633 Kč jak na běžném, tak na spořícím. Manuální blokace byla provedena k 1.1.2018 a dodnes tam je. Volala jsem do banky a požádala je o zaslání písemného vyjádření o co se jedná, ale do dnešního dne nic nepřišlo. Dnes jsem se rozhodla, že nahlásím neoprávněnou transakci a požádám, aby účet bankou po dorovnání částek byl ihned zrušen. V tomto období mi taky vypršela platnost karty a jelikož jsem účty nepoužívala o novou jsem si nežádala a banka přesto uvádí, že jsem žádala o kartu novou, kterou mi zaslali na adresu, ale tam jsem si jí nevyzvedla. Když jsem o ní nežádala, karta se vrátila bance a do dneska je neaktivní. Můj dotaz je, jak dlouho má banka na dorovnání stavu na účtech a jejich následné zrušení? A pokud po zrušení účtu odeberu bance souhlas a předáváním os. údajů třetím stranám, může banka nadále komunikovat s exekutorem ohledně mé osoby nebo ne? A kdo jako teď bude bance ty peníze platit, které tam musí dát a pak účet musí zrušit? Protože já rozhodně ne.

Dobrý den,

už od pradávno platilo "voják se stará, voják má". Nemůžete bance říci: "pár let jsem se o účty nestarala a teď se mi nelíbí zůstatek, zvyšte mi ho na nulu". Je třeba prozkoumat všechny transakce a bance případně reklamovat konkrétní operace, které se Vám nelíbí. Píšete, že jste v exekuci. V takovém případě může exekutor Váš účet blokovat a bez jeho souhlasu není možné účet zavřít (ani s penězi jinak nakládat). Exekucí na účtu se nezbavíte ani odebrání souhlasu bance se zpracováním osobních údajů.