Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #5880, Nemám na zaplacení dluhu, zablokovali mi účet

Nemám na zaplacení dluhu, zablokovali mi účet, Exekuce a insolvence

Dobrý den, půjčil jsem si u jisté společnosti a neměl jsem jak zaplatit. Včera mi přišly peníze z práce a dnes jsem zjistil, že mi byl účet zablokován. Dlužím u té společnosti 22 000 Kč. Chci se domluvit na splátkách, ani tolik nemám na účtu. Prý je to ale nezajímá, že nemám ani na nájem, ani pro ně na splátku. Jak se mužů bránit? Děkuji předem za odpověď na dotaz.

Dobrý den,

pokud řádně neplatíte své závazky a dlužíte peníze, může po Vás věřitel dluh vymáhat exekučně. Cílem exekuce je zabavit majetek dlužníka a umořit z něj co nejrychleji dluh. V exekuci máte nárok na vyplacení dvojnásobku životního minima (abyste "neumřel hlady") - máte-li na účtu dostatek peněz - a ze mzdy Vám musí vždy zůstat nezabavitelné minimu. Jinak věřitele více Vaše životní situace nezajímá (že nemáte na nájem, atd.).

Život dlužníka není procházkou růžovým sadem. Proto je lepší si na spotřebu a běžné výdaje nepůjčovat.