Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #16173, Nestíhám splácet nebankovní půjčku

Jak se zbavit rostoucího dluhu a získat odpovědi na své otázky? Zde je možné řešení

Nejlevnější půjčka od Zonky
22.12.2021 Půjčka

Dobrý den, pár měsíců zpět jsem si půjčil 30 000 Kč od nejmenované společnosti, která nabízela půjčku bez nahlížení do registru. Banka mi půjčku dát nemohla, právě kvůli tomu, že momentálně dlužím zpětně za telefon a doplácím to přes domluvený splátkový kalendář, aby se obě strany vyhnuly zbytečnému soudnímu sporu. Bohužel jsem si řádně nepročetl smluvní podmínky a ačkoliv jsem si půjčil 30 000 Kč, za první splátku si ode mne účtovali 5 600 Kč a nyní jako druhou splátku chtějí zaplatit 7 500 Kč. S tím, že dluh neustále roste a z původních 30 000 Kč je nyní skoro 40 000 Kč. Netuším kolik peněz dávám za jistinu a kolik za úrok, ale tímhle tempem bych dřív nebo později stejně neměl na splacení splátky, která se evidentně pouze zvyšuje. Proto jsem hledal odpovědi na internetu a jediné co mě napadá by byla insolvence, kde by se oba dva dluhy (jak původní, který mám z části zaplacený, tak ten nový, který by teď vznikl) sloučily a nějakým způsobem bych byl schopný je postupně umořit. Nalezl jsem ale tuto stránku a napadlo mě se zeptat nějakého odborníka, jaký na to má názor a jak bych to měl řešit. Pokud jsou i nějaké alternativní řešení, bylo by to velice přínosné.

Dobrý den,

banka Vám půjčit nechtěla, protože předem věděla, že velmi pravděpodobně nebudete schopen splácet. Tak jste šel k nebankovce (které je jedno, jestli budete schopen splácet či nikoliv - nečiní ji morální problém Vás držet v doživotní exekuci) a kupodivu nejste schopen splácet (přesně jak předpověděla banka). Pro příště si pamatujte, že pokud Vám peníze nepůjčí banka, nikdy nehledejte spásu u nebankovek. To je vždy začátek konce.

Je-li splácení nad vaše síly, můžete požádat o insolvenci. Počítejte ale s tím, že jen za sepsání návrhu na oddlužení dáte necelých 5 000 Kč, dále 250 Kč + DPH za přezkum každé pohledávky a ještě budete platit odměnu ins. správce 1 100 Kč za každý započatý měsíc oddlužení. Možná by bylo jednodušší zatnout zuby, snížit výdaje na naprosté minimum (žít o chlebu a vodě), dočasně zvýšit příjmy (směny navíc či brigády), 2 měsíce pracovat 16 hod denně a za 2 měsíce dluh umořit vlastními silami.