Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #18167, Nestíhám splácet nebankovní půjčky

Co dělat, když nezvládnu splatit nebankovní půjčku včas?

Nejlevnější půjčka od Zonky
13.6.2022 Půjčka

Dobrý den, zajímalo by mě co se stane, když nezvládnu nebankovní půjčku zaplatit/prodloužit včas, Jde o to, že jich mám několik, hodně nevýhodné. A teď kolem 15. mám velkou část z nich zaplatit, ale to nezvládnu. Maximálně můžu poslat jenom menší část, ale to asi nestačí. Věc se má tak, že prostě teď nezvládnu splatit to co mám. Ale od rodiny mám zajištěný úvěr a peníze mi budou vyplaceny koncem měsíce, takže 95 % mých půjček a dluhů koncem měsíce zvládnu uhradit a zbylých 5 z další výplaty. Zajímá mě co teď dělat? Jestli poslat všem společnostem zprávu s tím, že koncem měsíce vše co mám zaplatím a nabídnout jim aspoň část? Nebo napsat, že teď nemůžu zaplatit a všechno zvládnu koncem měsíce? Zajímá mě, jestli mi něco hrozí? Kromě případných zvýšených úroků za dobu po splatnosti. Jestli nemůžu být někam nahlášen když bude cca 2 týdny splátka po splatnosti, nebudu dostávat dopisy atd.? Co prosím navrhujete?

Dobrý den,

bohužel nelze odhadnout, jak budou jednotlivé nebankovní společnosti reagovat. Zcela určitě dostanete negativní záznamy do NRKI, takže Vám nikdo další peníze nepůjčí. Někdo Vám úvěr pravděpodobně hned zesplatní, jiný bude nejprve aplikovat sankce. S bankami by se Vám jednalo lépe.