Jak zvládnout život s minimálním příjmem po stržení exekuce?

Dobrý večer, jsem v exekuci, mám vyživovací povinnost na 2 dcery a pobírání životní minimum pro nás 3. Dostala jsem příkaz exekutora na strhnutí dlužné částky ze mzdy. Měsíční příjem mi dělá po stržení exekuce přibližně 12 300 -12 500 Kč. Strhnutí dluhu od exekutora dělá přibližně 9 500 Kč. Co mám dělat, když mi na živobytí tento měsíc zůstane necelých 3 000 Kč? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

exekuci lze uvalit na mzdu i sociální dávky, ale vždy Vám musí zůstat tzv. nezabavitelné minimum, které pro 3 osoby bude určitě vyšší než pouhých 3 000 Kč. Při čistém příjmu 12 500 Kč Vám exekutor nemůže strhávat 9 500 Kč (pravděpodobně nebude moci strhávat nic).