Nezruší mi insolvenci?, Exekuce a insolvence

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jsem v insolvenci 8 měsíců, dluh 550 000 Kč, vše se strhává jak má, přibližně kolem 7 000 Kč. Jenže nastal velký životní problém, musím se přestěhovat na ubytovnu, přítelkyně se kterou mám syna mě opustila. Budeme řešit alimenty přes soud. Otázka zní - zruší mi insolvenci, když se budou strhávat alimenty a na splátku půjde už přibližně jenom 2 400 Kč? A druhá otázka zní - na adrese odkud budu odcházet mám sjednaný internet a paušál, u kterého platím splátky za televizi a telefon. Služba bude končit za 7 měsíců. Zruší mi insolvenci kvůli tomu, když to budu platit než smlouva skončí a já ji potom zruším? Už nevím jak dál, děkuji za odpověď.

Dobrý den,

rozchod, stěhování ani placení alimentů není důvodem pro ukončení insolvence. Pokud byla insolvence zahájena po 6/2019, máte povinnost splácet měsíčně min. 2 200 Kč, což i v této těžké životní situaci zvládnete. Služby (televize, internet, telefon) můžete vypovědět dle smluvních podmínek operátora.