Novinář z Jemenu, Podvod

20.7.2022 Podvod

Dobrý den, napsal mi také muž z Jemenu. Pracuje tam jako novinář a systémový operátor. Psali jsme si asi 14 dní a pak mi napsal, že chce přijet do Česka za mnou. Abych prý napsala na OSN, poslal mi email. adresu a abych zažádala o povolení. Tak jsem to udělala, povolení přišlo, jestli bylo pravé, tak to nevím, to jsem nepoznala, ale zdálo se mi takové divné. Pak přišel ten den odletu, ještě mi napsal, že už odlétá. Pak dlouho nic a večer mi přišla zpráva od jakéhosi pána Dr. Babaka z nemocnice v Sýrii, že tam leží zraněný. Jelikož letadlo bylo napadeno teroristou na cestě do Česka a že mám poslat 300 eur, jinak ho nechají zemřít. Tak jsem jim napsala, že jim žádné peníze nepošlu a on mi na to odpověděl, že mi jeho mrtvolu pošle do Česka. Tak už jsem mu jen napsala, že nemá moji adresu, tak nevím kam mi ji chce poslat a dál jsem se s ní nebavila. Stalo se to 10.6. a od té doby mi ten muž stále píše, ať zaplatím, že má strašně bolesti.

Dobrý den,

jde samozřejmě o podvod, celou dobu si píšete s podvodníky, kteří z Vás chtějí jen tahat peníze. Roboti rozesílají tisíce podobných emailů každý den potenciálním obětem.