Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #12267, Obávám se mobiliární exekuce

Obávám se mobiliární exekuce, Exekuce a insolvence

Dobrý den, mám asi 3 exekuce a bojím se, že mi přijedou domů a budou chtít vzít majetek. Jsem matka 5 dětí a pobírám měsíčně 14 000 Kč. Z toho musím platit nájem 9 000 Kč. Můj přítel pracuje po různých fuškách a dohromady za týden donese asi 3 000 Kč. Chtěla bych nějak poradit jak vyřešit abych se nemusela strachovat, že jednoho dne ke mně přijdou a něco mi vezmou. Děkuji moc, budu očekávat vaši brzkou odpověď. Přeji pěkný den.

Dobrý den,

z příjmu 14 000 Kč Vám při 5 vyživovaných osobách nelze nic srážet. Proto je pravděpodobné, že exekutoři přistoupí k mobiliární exekuci u Vás doma. Jsou 2 možná řešení, jak toto riziko minimalizovat:

1) uhradíte své dluhy dobrovolně

2) domluvíte se s exekutory na aspoň částečných (ale pravidelných) splátkách - pokud exekutor uvidí snahu splácet, bude mít menší potřebu Vám zabavovat movité věci v domácnosti (u kterých je stejně minimální výtěžnost)