Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #21472, Odblokování účtu v exekuci

Jak získat okamžité odblokování účtu po splacení dluhu exekutorovi?

29.5.2023 Běžný účet

Preji krasny den, dne 22.5.2023 jsem exekutorovi uhradila cely dluh. Mam zablokovany ucet u CSOB. Na dluh jsem si pujcila. Ke starobnimu duchodu 6 500 Kc (k jedinemu prijmu) se nemuzu dostat - nemam na leky, na jidlo. Je mozne pozadat - a kdyz ano, jakou formou - exekutora o okamzite odblokovani? Za odpoved predem dekuji. S uctivym pozdravem

Dobrý den,

v průběhu exekuce můžete požádat banku o výplatu až trojnásobku životního minima ze zablokovaného účtu (máte-li na účtu dostatek peněz). Pokud jste této možnosti doposud nevyužila, požádejte banku o vyplacení starobního důchodu z účtu ještě dnes. Exekutor by Vám měl účet odblokovat v přiměřené lhůtě po uhrazení dluhu - obvykle se tak děje do 2-3 týdnů.