Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #23215, Odpočet úroků za hypotéku u novostavby

Odpočet úroků za hypotéku u novostavby, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, s manželkou jsme načerpali hypotéku 17.10.2023. Koupili jsme již hotovou a zkolaudovanou novostavbu. Úroky z hypotéky jsme platili za část října, listopad a prosinec 2023. Na katastr nemovitostí jsme byli zapsáni až v prosinci. Dle zaměstnavatele můžeme žádat o odpočet úroků z hypotéky pouze za měsíc, od kdy jsme byli zapsaní na katastru nemovitostí, tedy pouze za prosinec. Za měsíce říjen a listopad si zaměstnavatel není jistý, ale prý můžeme zkusit podat separátní žádost na FÚ a požádat o odpočet úroků i za tyto měsíce. Jak to tedy je? Můžeme žádat o odpočet úroků od října 2023, kdy jsme hypoteční úvěr začali čerpat nebo opravdu až od toho prosince 2023, kdy jsme byli zapsání na katastru nemovitostí? Nemovitost nám byla předána 23.11.2023. Děkuji

Dobrý den,

odpočet úroků je obecně možné žádat od data, ve kterém jste se stali majiteli nemovitosti - toto datum naleznete v kupní smlouvě (zápis na katastr se obvykle provádí se zpětným účinkem k datu z kupní smlouvy).