Jak se zbavit exekucí a dluhů? Rady pro řešení bezvýchodné finanční situace

Dobrý den, jsem OSVČ a mám několik exekucí. Žádné půjčky, ale pojištění, sociální a daně. Bohužel to za pár let astronomicky narostlo. Požádal jsem o osobní bankrot, ale byl mi zamítnut, protože se jedná o pohledávky státu (u půjček by to prý bylo bez problémů). Částka ke splácení je tak vysoká, že bych o chlebu a vodě žil do konce života. Je to pro mne bezvýchodná situace a netuším, jak jí řešit. Zatím využívám odklon peněz na kamarádův účet, ale nepůjde to dlouhodobě. Prosím o radu jak to splácet bez navyšování úroků a penále, jak docílit osobního bankrotu a jak situaci skutečně vyřešit. Děkuji.

Dobrý den,

jiné řešení než osobní bankrot není. Musíte věřitele (ČSSZ, finanční úřad) přesvědčit, že jim během příštích 5 let jste schopen splatit min. 30% dluhů a že těchto 30% je více, než by získali doživotními exekucemi. Odklánění peněz na kamarádův účet nedoporučuji - exekutor ho velmi brzy zablokuje (včetně kamarádových peněz). Poškodíte tak kamaráda, který se bude muset navrácení svých peněz složitě domáhat vylučovací žalobou.