Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #16134, Peníze na dětské vkladní knížce

Peníze na dětské vkladní knížce, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
18.12.2021 Spoření

Dobrý den, platil jsem našim dvěma dcerám životní pojištění Sluníčko. Nicméně ze strany manželky nedošlo k doplacení celé částky a byla učiněna výpověď. Bylo vyplaceno odbytné za naše dvě dcery na můj účet. Po založení Dětské vkladní knížky její matkou na dceru byly mnou na tuto knížku peníze vyplacené ČP převedeny. Do doby platnosti obou smluv u ČP byly tyto peníze obou našich dcer, každá dostala při ukončení smluv vyplaceno svoje odbytné na můj účet. Do této doby byly tyto peníze obou dcer. Ale v momentě kdy se tyto peníze spojily na jednu částku a byly uloženy na jednu Dětskou vkladní knížku, staly majetkem dcery na kterou je DVK založena. Je tomu tak? Nebo to chápu špatně? Zda potom může za nezletilé děti manželka vybírat hotovost na jejich osobní potřeby na dcery, nebo už pouze na jednu dceru která je majitelkou Dětské vkladní knížky a tyto peníze jsou v tuto dobu už jenom majetkem jedné dcery? Děkuji za upřesnění.

Dobrý den,

peníze dětí spravované rodiči patří dětem a rodiče by měli s těmito penězi nakládat ve prospěch dětí. Pokud se peníze obou dětí momentálně nacházejí na jedné vkladní knížce (vedené jen na jméno jednoho z dětí), stále patří oběma dětem (rodič neměl oprávnění peníze jednoho darovat druhému).