Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #4135, Peníze vymožené v exekuci před insolvencí

Peníze vymožené v exekuci před insolvencí, Exekuce a insolvence

Dobrý den, jsem v insolvenci, ale ještě než byl podán návrh na oddlužení, ze mne vymohl exekutor hotové peníze v rámci exekučního řízení. Jednalo se o část pohledávky vůči věřiteli. Co bude s vymoženou částkou? Toto se stalo 2 dny před podáním návrhu na oddlužení. Děkuji za odpověď

Dobrý den,

vše co z Vás exekutor vymohl před podáním návrhu na insolvenci bude použito na umoření pohledávky věřitele, kterého daný exekutor zastupuje. Dnem podání návrhu na insolvenci se pozastavuje další vykonavatelnost exekucí - v tuto chvíli Vám již exekutor další peníze zabavovat nesmí (ale může nadále blokovat účty). Pokud by z Vás exekutor vymohl peníze po datu podání návrhu na insolvenci a insolvence byla schválena, pak by musel tyto peníze odevzdat insolvenčnímu správci (a posloužily by k umoření všech přihlášených pohledávek do insolvenčního řízení).