Jak provést platbu do Ruské federace bez ztráty částky při převodu?

9.2.2021 Platba

Dobrý den, jak provést platbu do Ruské federace, přes kterou banku? Aby částka byla na účet připsaná v požadované částce a nikoli i o několik stovek v přepočtu na koruny nižší. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

chcete-li na na účet příjemce připsat přesnou částku v RUB, je třeba zadat odchozí zahraniční platbu v RUB. Toto platí obecně pro všechny banky. Zadáte-li odchozí platbu v jiné měně než je účet příjemce, vždy dojde ke konverzi kurzem banky příjemce a Vy tak přesnou částku nemůžete odhadnout předem.