Může mi jakákoli banka v EU poslat peníze přímo na můj euro účet?

8.6.2020 Platba

Dobrý den, v české bance mám otevřen euro účet. Může mi jakákoli banka v EU poslat peníze přímo v EUR nebo to podléhá nějaké bankovní regulaci, ať už české nebo evropské? Je nějaký důvod proč by banka mohla odmítnout poslat eura a trvala na převodu v CZK? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

peníze si můžete posílat v libovolné měně mezi libovolnými účty (není zde žádné omezení či regulace). Na tuzemský účet vedený v EUR Vám může přijít platba v EUR, CZK i v jakékoliv jiné měně. Stejně tak Vám může platba v libovolné měně dorazit na korunový účet. Vše banky řeší automaticky tak, že když se měna příchozí platby neshoduje s měnou účtu, dojde automaticky k přepočtu příchozí platby na měnu účtu kurzem banky ze dne přijetí platby.