Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #5325, Podmínky pro řádné ukončení penzijního spoření

Podmínky pro řádné ukončení penzijního spoření, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
23.10.2018 Spoření

Dobrý den, chci se zeptat, jaké podmínky musím splnit při ukončení důchodového spoření. Jsem toho času v invalidním důchodu trvale, ale letos v červenci jsem dosáhla důchodového věku. Děkuji za brzkou odpověď, Jindřiška

Dobrý den,

pro řádné ukončení doplňkového penzijního spoření je třeba mít odspořeno min. 5 let a zároveň dosáhnout věku min. 60 let. Po splnění podmínek si můžete zvolit formu výplaty (jednorázové vyrovnání či měsíční renta na dobu určitou či doživotně). Neplatí se žádné poplatky, ale výplata formou jednorázového vyrovnání a renty na dobu určitou kratší 10 let podléhá dani (15% daň z výnosů a u jednorázového vyrovnání taktéž z příspěvků zaměstnavatele).