Podomní prodej, Podvod

28.5.2022 Podvod

Dobry den, prosim o radu. Dnes jsem predala udajne pani z O2 veskere udaje z meho obcanske prukazu bez kopie a ceholiv dalsiho, jen ty udaje - rodne cislo, platnost OP, adresa. Hned jsem sla na Policii, nebot jsem pak zpetne volala primo na O2 a tam mi bylo sdeleno, ze toto cislo ani u sebe neeviduji, a tudiz by po mne ani takove udaje nechteli. Jakeho zneuziti by se tedy pachatelka mohla dopustit? A je treba udelat jeste dalsi krok? Mam obavy. Velice dekuji predem za odpoved.

Dobrý den,

tyto údaje bez kopie OP či jiného dokladu totožnosti zneužitelné pro sjednání půjčky nejsou. Velmi pravděpodobně Vám podomní prodejce sjednal jen např. tarif u mobilního operátora či jinou službu. Pokud se tak stalo, doporučuji sjednaný produkt zrušit.